Fryzjer idealny. Jakie cechy powinien posiadać?

Włosy
0
(0)

Przed pójściem do nowego fryzjera często czujemy strach, bo nie wiemy czego możemy się spodziewać i czy będziemy zadowoleni z efektu końcowego. Bardzo często zdarza się tak, że kiedy znajdziemy już fryzjera marzeń to nie chcemy oddać naszych włosów nikomu innemu.

Jakie cechy powinien mieć dobry fryzjer?

Pierwszą kwestią jest to, że dobry fryzjer nie zabiera się od razu za cięcie. Na początku powinien z Tobą porozmawiać, ocenić czy faktycznie w wybranej fryzurze będziesz dobrze wyglądać. Dodatkowo porządny fryzjer umie ocenić stan włosów i skóry głowy.

Wielu podrzędnych fryzjerów działa zadaniowo. Słucha czego oczekujesz, po czym zabiera się od razu do pracy. Prawdziwy fryzjer najpierw podpowie jaka fryzura czy kolor będzie pasować do kształtu twarzy czy naszej urody. Nie każdemu będzie ładnie w kruczoczarnym kolorze lub ostrym cięciu.

Kolejną cechą, którą powinien mieć dobry fryzjer jest asertywność. Czemu to takie ważne? Ponieważ mamy wtedy pewność, że odmówi nam na przykład rozjaśniania włosów, jeśli są zniszczone. Dla takiego fryzjera najważniejsze jest dobro klienta, a nie zarobek kosztem niezadowolenia swoich klientów.

Salon fryzjer Kraków
Salon fryzjer Kraków

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Dobry fryzjer nie oszczędza na produktach, których używa. To jest bardzo istotne, ponieważ zarówno wpływa bezpośrednio na efekt końcowy wizyty w salonie, jak i na kondycję naszych włosów.

Niemalże każda kobieta wie co oznacza wizyta u fryzjera, który nie umie słuchać. Prosimy o PODCIĘCIE końcówek, czyli 1-2 cm, a fryzjer obcina nam 6-8 cm. To świadczy o tym, że fryzjer nie słucha o co prosimy. Profesjonalista może zasugerować, że byłoby lepiej obciąć więcej niż chcemy, ale musimy się na to dobrowolnie zgodzić.

Porządny fryzjer podnosi stale swoje kwalifikacje, zna się na najnowszych trendach i ma wizję jak dobrać fryzurę, co pasuje danej klientce i jak to dobrze wykonać.

Fryzjer, u którego będziemy się dobrze czuć nie powinien być wścibski, naciskać na rozmowę czy też usilnie namawiać nas na zakup jakichś produktów, które ma w sprzedaży. Musi zachowywać się jak profesjonalista.

Ostatnia rzecz, o której warto wspomnieć jest to, że fryzjer mówi swojej klientce jak będzie wykonywał zabieg oraz co ważniejsze jak powinna dbać o włosy, np. po rozjaśnianiu czy po zabiegu keratynowego prostowania.

Jak podobał Ci się mój post?

Kliknij w gwiazdkę, by dodać swoją opinię!

Aktualna ocena: 0 / 5. Oddanych głosów: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Dodaj komentarz