Usługi szklarskie – na czym polegają?

Szklarz
4.5
(2)

  Zawód szklarza istnieje od wielu lat. Aby wykonywać tę pracę potrzeba precyzji i wielu lat praktyki. Na czym polega praca szklarza?

Szklarz jest rzemieślnikiem, który nie może pozwolić sobie na niedociągnięcia. Ma on do czynienia z taflami szkła i lustrami. Zawód szklarza przez lata ulegał zmianie i licznym udoskonaleniom. W obecnych czasach szklarze mają do dyspozycji nowoczesny sprzęt- bardzo pomocny w przypadku, kiedy na najmniejszy błąd nie ma miejsca. Szukając firmy, która będzie odpowiadać ustalonym wymaganiom i spełni nasze oczekiwania warto zwracać uwagę na doświadczenie firmy.

Czym zajmuje się firma szklarska?

Firma szklarska jest zakładem wyspecjalizowanym w produkcji luster i obróbce szklanych elementów. Istnieje wiele rodzajów obrabiania tego materiału w zależności od jego grubości czy zapotrzebowań zleceniodawcy. W firmie pracują fachowcy, którzy potrafią obchodzić się z tym kruchym materiałem.  Na czym polega obróbka szkła? Przykładem jest piaskowanie- zabieg, dzięki któremu nasze szkło może mieć matowe wykończenie, szlifowanie, dzięki któremu możemy pozbyć się niechcianych ostrych krawędzi, obróbka termiczna (hartowanie szkła), która korzystnie wpływa na odporność naszego szkła, czy sklejenie kilku elementów z wykorzystaniem metody UV, dzięki której zadbamy o ich wytrzymałość. Zawodowy szklarz zajmuje się także malowaniem szkła, co jest rzeczą przydatną dla osoby, która poprzez kolor szkła chce wprowadzić kolor i atmosferę do aranżowanego wnętrza.

Profesjonalizm w każdym milimetrze i nowe technologie

Nikt, kto nie zainteresowałby się zawodem szklarza, nie pomyślałby ile różnych zadań jest przez niego wykonywanych. Cięcie szkła to podstawa. Dobry, nowoczesny szklarz używa materiałów najwyższej jakości i ma do dyspozycji najnowocześniejsze maszyny cyfrowe, dzięki którym rezultaty pracy są efektowne. Nowoczesna technologia pozwala również na stworzenie bardziej skomplikowanych struktur: na przykład szklanej zabudowy czy nawet balustrady.

 Meble szklane?

Słysząc słowo „szklarz”, okna i lustra są pierwszymi słowami, które przychodzą nam na myśl. W naszych domach jednak znajduje się o wiele więcej elementów wykonanych z tego tworzywa. Umeblowując nasze powierzchnie i przy samodzielnym tworzeniu dekoracji możemy liczyć na pomoc firmy Pan Szklarz, która zajmuje się również grawerowaniem szkła czy tworzeniem stołów, ław, ścianek działowych a nawet drzwi. Poniżej przykładowe projekty i realizacje.

 

 

logo szklarz Wrocław

ul. Wiśniowa 8,
55-040 Bielany Wrocławskie
Kom.: 666 399 770

 

Jak podobał Ci się mój post?

Kliknij w gwiazdkę, by dodać swoją opinię!

Aktualna ocena: 4.5 / 5. Oddanych głosów: 2

No votes so far! Be the first to rate this post.

Dodaj komentarz