Wyposażanie wnętrza

Tapeta ścienna w salonie
5
(1)

Może jesteście na etapie wyposażania swego nowego salonu? Być może już całe wieki nic nie uzupełniałeś w pokoju i miałbyś ochotę chociaż trochę odmienić jego charakter? To oczywiste, że dość prostym sposobem może być zmiana rozmaitych dodatków w salonie. A może warto zastanowić się nad uwzględnieniem tapety ściennej?
Należy przyznać, że tapety dekoracyjne wracają do łask. Co raz częściej w nowoczesnych projektach pojawiają się niebanalne tapety z ciekawymi wzorami. Zastosowanie ich zamiast malowania powoduje, że wnętrze staje się atrakcyjniejsze, głębsze. Aczkolwiek to nie oznacza, że nie można też tapety ściennej wykorzystać jako gustownie dobrany element dekoracyjny. Przecież nie trzeba wytapetować całej ściany. Być może bardzo dobrze spisze się jedynie pasek naniesiony na jednej ze ścian w salonie, holu lub jadalni. W zestawieniu z odpowiednio dobranym reflektorem z miękkim światłem może dać bardzo fajny efekt.

Zastosowanie tapety na ścianie w postaci jednego paska może też bardzo fajnie wyglądać w kuchni, służąc w zasadzie za drobiazg sygnalizujący oddzielenie, np. jadalni od kuchni. Rzecz jasna aby fototapeta ścienna mogła pełnić taką funkcję, musimy bardzo starannie dobrać wzór . To wiadome, że najlepiej wybierać takie tapety ścienne, które będą posiadały pojedyncze wzory na jednolitym tle, dzięki czemu unikniemy nieładnego‚ obcięcia wzoru na obrzeżach fototapety’.

Atmosfera w pokoju dziennym
Jaki styl w salonie ci odpowiada? To wiadome, że każdy ma odmienny gust, ale przyznamy, że raczej mało kto lubi ciemne, ponure wnętrza. Jeśli pragniemy stworzyć kąt, gdzie zregenerujemy siły, zrelaksujemy się bezwzględnie musi być ono jasne oraz spore.

Czasem niechcący sami możemy sprawić, że salon będzie smutny. Wystarczy, że zastosujemy zbyt ciężkie zasłony albo bardzo gęste firany. Wystarczy do tego gęsty ciemny dywan i w podobnych barwach ściany i już mamy załatwiony pokój…

Sposobem na rozjaśnienie pokoju dziennego, poza rzecz jasna wymianą żarówek na silniejsze będzie uwzględnienie rzecz jasna rozjaśniających motywów na ścianach, suficie i posadzce. To, że strop musi być biały jest bezdyskusyjne, im będzie on ciemniejszy tym wyraźniej będzie ‘przygniatał’. Dobrym sposobem na rozjaśnienie będzie też dobranie odpowiedniej, jasnej tapety z gustownymi ornamentami.

Jak podobał Ci się mój post?

Kliknij w gwiazdkę, by dodać swoją opinię!

Aktualna ocena: 5 / 5. Oddanych głosów: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

Dodaj komentarz