Rolety w mieszkaniu – dlaczego tak bardzo popularne?

5
(1)

Na rynku produktów wnętrzarskich dostępnych jest wiele rozmaitych typów osłon okiennych. Jeśli zastanawiasz się nad zastosowaniem w swoim mieszkaniu rolet, zapewne zainteresuje Cię nasz najnowszy artykuł. 

Urządzanie nowego mieszkania to wyjątkowy, ekscytujący czas. Jest to okres, w którym możemy samodzielnie zadecydować o tym, jak pragniemy, aby wyglądało nasze życie w rodzinnych pieleszach. To właśnie w domu spędzamy mnóstwo czasu, warto więc zadbać, aby jego wnętrze było dopasowane do naszych indywidualnych potrzeb. Sprawa dotyczy również jak najbardziej okien. Mamy wiele możliwości aranżacji przeszkleń. Powszechnie wykorzystuje się firanki, zasłony oraz najróżniejsze typy rolet włącznie z moskitierami, żaluzjami oraz plisami. Samych typów rolet mamy obecnie przynajmniej kilka. Warto zdobyć na ich temat co nieco wiedzy, aby móc podjąć świadome decyzje. 

Rolety wewnętrzne

Zwolennicy minimalizmu we wnętrzach bardzo często wybierają właśnie rolety okienne. W zależności od zastosowanego materiału oraz rodzaju rolety, charakteryzują się one eleganckim wyglądem oraz praktycznością w użytkowaniu. W przeciwieństwie do firanek oraz zasłon, rolety nie muszą być aż tak często prane. W celu ich wyczyszczenia można wykorzystać wilgotną szmatkę z delikatnym detergentem. Do najpopularniejszego typu rolet wewnętrznych należą te montowane na ramie okna. Mocuje się ją u góry okna, tak, aby po rozwinięciu roleta zakrywała całe przeszklenie. Zachowując minimalną odległość od szyby, roleta zapewnia bardzo dobrą osłonę przed nieproszonym wzrokiem osób przebywających na zewnątrz. Solidne rolety, stosuje się również w obecnym budownictwie mieszkaniowym, gdy bloki mieszkalne są dość blisko siebie, na tyle blisko, że sąsiedzi w sensie wręcz dosłownym mogą zaglądać sobie nawzajem do okien. W celu zachowania maksymalnej intymności stosuje się solidne rolety zaciemniające. Wykonane są one z grubszego nie przepuszczającego światła materiału. W przeciwieństwie do typowych firan i zasłon, rolety omawianego typu charakteryzują się dość atrakcyjną ceną. Dzięki temu można gustownie, ale niedrogo urządzić całe mieszkanie. 

W ostatnich latach duża popularnością cieszą się funkcjonalne rolety typu dzień – noc. Są to rolety które są wykonane z poziomych pasów różnej grubości materiału. Pasy te można zsuwać i rozsuwać, dzięki czemu w różnym stopniu mogą one na siebie zachodzić. W ten sposób możemy płynnie regulować nasłonecznienie mieszkania. Tego typu rolety również charakteryzują się stosunkowo niewielką ceną. Tego typu rozwiązania są stosowane często w obiektach firmowych oraz mieszkaniach przygotowywanych pod wynajem. 

Rolety zewnętrzne

W budownictwie jednorodzinnym stosowanie rolet zewnętrznych jest dość powszechne. Dzięki nim możliwe jest zadbanie o bezpieczeństwo naszego mienia zgromadzonego w mieszkaniu. Rolety zewnętrzne są zazwyczaj wykonane z solidnego i wytrzymałego stopu aluminium. Zasunięta prawidłowo roleta stanowi bardzo trudną do sforsowania barierę. Jest to na tyle skuteczne rozwiązanie, że firmy ubezpieczające nieruchomości, przy ustalaniu wysokości składki biorą pod uwagę, czy w wyposażeniu domu czy mieszkania uwzględnione są rolety zewnętrzne. W nowoczesnych budynkach jednorodzinnych rolety zewnętrzne w oknach są już w zasadzie absolutnym standardem. Jednak w mieszkaniach w blokach już niestety raczej tak nie jest. Deweloperzy rzadko uwzględniają rolety antywłamaniowe we wszystkich mieszkaniach. Zazwyczaj stosuje się je w mieszkaniach usytuowanych na parterze, z uwagi na większe zagrożenie przed kradzieżami. Rolety zewnętrzne we wszystkich mieszkaniach są spotykane raczej w budynkach mieszkalnych o podwyższonym standardzie. 

Podstawową rolą rolet zewnętrznych jest zapewnienie bezpieczeństwa nieruchomości podczas naszej nieobecności. Ich zastosowanie jest szczególnie wskazane podczas dłuższych wyjazdów. Zaciągnięte wszystkie rolety w oknach oraz zastosowane porządne drzwi antywłamaniowe na ogół skutecznie zniechęcają złodziei przed jakimikolwiek próbami kradzieży. Jednak w praktyce okazuje się, że rolety zewnętrzne mogą pełnić również inne bardzo przydatne funkcje. Niektórzy w porach letnich zamykają rolety w celu ograniczenia nagrzewania się mieszkania w trakcie dnia. Takie postępowanie jest szczególnie rozsądne, gdy posiadamy mieszkanie z wystawą południowo zachodnią. Podczas letnich upałów takie mieszkania mogą się mocno nagrzewać, a zasunięte białe rolety zewnętrzne mogą stanowić przed tym całkiem skuteczną ochronę. Dlaczego taka zaciągnięta roleta zewnętrzna stanowi dobrą izolację? Otóż dzięki temu tworzymy tak na prawdę trójwarstwową izolację. Stanowi ją nie tylko szyba okienna i roleta, ale również zgromadzone między nimi powietrze.

Artykuł opracowany przy współpracy z redakcją serwisu RoletyPolska.pl. Firma oferuje dystrybucję wysokiej jakości rolet zewnętrznych oraz wewnętrznych na terenie Krakowa i okolic. 

Jak podobał Ci się mój post?

Kliknij w gwiazdkę, by dodać swoją opinię!

Aktualna ocena: 5 / 5. Oddanych głosów: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

Dodaj komentarz