Oszczędne ogrzewanie domu

5
(1)

Ludzie ciągle szukają rozwiązań aby zmniejszyć kosztu ogrzewania domów. Od lat fachowcy od architektury dwoją się i troją aby znaleźć najlepsze systemy, które będą nie tylko korzystne finansowo ale i też ekologicznie. Chcemy zmniejszać koszty ogrzewania, które z roku na rok są coraz wyższe. Rosną ceny węgla, paliwa i drewna, więc budując domy staramy się, aby były one coraz bardziej szczelne. Ważnym jest aby zatrzymać największą ilość ciepła. Dlatego budujemy szczelne domy z plastikowymi oknami, opatulone styropianami, watami i piankami… ale czy jest to obojętne dla naszego organizmu? Czy wiesz czym jest rekuperacja? 

Ekipa monterska ASK w akcji.

Rekuperacja- rozwiązanie dla zdrowego domu. 

Każdy, nawet najbardziej szczelny dom powoduje chłodniejszymi porami straty ciepła nawet w przypadku jeśli został zbudowany z najwyższych technologicznie materiałów powstrzymujących wychłodzenie. Ciepło ucieka nie tylko przez mury i dach ale przez okna, drzwi i codzienne wietrzenie. Dużo ciepła ucieka również przez komin. Najwięcej, bo eksperci szacują ten wynik na około 60% wymyka się przez wentylację grawitacyjną. Zimne powietrze wypycha ciepłe i szybko może dojść do wychłodzenia. Coraz częściej słyszymy o rekuperacji. Rekuperacja to wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła. Badania pokazują, że oszczędności na stosowaniu rekuperacji szacować można na 60%!  To wspaniała wiadomość dla osób, które chcą być zarówno nowoczesne jak i ekologiczne. Dbanie o środowisko w tych czasach to ultra ważna sprawa. 

Jak działa rekuperacja? 

To naturalne, że zimne powietrze wpływa do naszego domu- musimy przecież wietrzyć mieszkanie czy stosować wentylację. Niestety skutki tego są takie, że koszty grzania domu znacznie się zwiększają, chcemy przecież aby temperatura zimą w domu była przyjemna. Ponosimy więc większe kosztu za ogrzanie budynku. Oczywiście można podkręcić maksymalnie grzejnik czy wszystko uszczelnić jeszcze bardziej. Ale czy całkowita szczelność pomieszczeń jest zdrowa dla naszego organizmu? przecież każdy żywy organizm potrzebuje świeżego powietrza i tlenu!

Montaż systemu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła TanieReku.pl.

Jeśli chcemy zaoszczędzić na kosztach ogrzewania i zadbać o środowisko warto zastanowić się nad zastosowaniem w swoim domu systemu rekuperacji. Ten system odzyskuje ciepło oraz wentyluje dom więc na bieżąco mamy świeże powietrze. W nowoczesnych projektach domu systemy te są już uwzględnione, co gwarantuje domownikom zdrowy, energooszczędny dom, który stawia na ochronę środowiska. 

Wykorzystując systemy rekuperacji możemy generować mnóstwo oszczędności na kwartalnych lub comiesięcznych kosztach eksploatacji domu. Opcją, która cieszy najbardziej jest pozyskiwania świeżego powietrza do domu, bez konieczności otwierania okien, co jest wspaniałym rozwiązaniem szczególnie w porze zimowej, kiedy to sąsiedzi nadal palą węglem. Szacuje się, że rekuperacja może znacznie obniżać koszty- nawet o 40%.  

Wykorzystując systemy rekuperacji możemy generować mnóstwo oszczędności na kwartalnych lub comiesięcznych kosztach eksploatacji domu.

Odzyskaj swoje ciepło!

Największą zaletą systemów rekuperacyjnych jest sprawne odzyskiwanie ciepła. Warto stosować rozwiązania, które posiadają  przeciwprądowe wymienniki ciepła, wymienniki krzyżowe mają mniej skomplikowaną  konstrukcję, ale należy pamiętać, że jednak mniej odzyskują ciepło. Dobierając systemy zatrzymywania ciepła warto spytać o porady ekspertów w tej dziedzinie.

Dobór systemu zatrzymującego ciepło.

Jak sprawić by ogrzewanie domu było maksymalnie oszczędne? Najlepiej stosować nowoczesne systemy pieców, które potrafią wygenerować więcej ciepła, warto zastanowić się czy nie dołączyć do pakietu ogrzewającego systemu rekuperacji, który nie tylko będzie zatrzymywał nadmierne ulatnianie się ciepła ale i też będzie wpuszczał do domu to świeże- bez konieczności otwierania okiem. Szukając rozsądnych rozwiązań do ogrzewania domu warto zawszę zasięgnąć porady ekspertów, którzy dobiorą do twojego domu najlepsze sposoby energooszczędnego dogrzewania domu. Należy pamiętać, że będą inne rozwiązania dla domów kilkupiętrowych i inne dla tych jednokondygnacyjnych. Jednak pamiętajmy, że zatrzymując ciepło w domu dbamy o środowisko i o nasze portfele. Sprawdź jakie rozwiązania będą najlepsze dla ciebie!

Jak podobał Ci się mój post?

Kliknij w gwiazdkę, by dodać swoją opinię!

Aktualna ocena: 5 / 5. Oddanych głosów: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

Dodaj komentarz