Zadaszenia z aluminium

4.6
(5)

Zastanawiasz się nad montażem zadaszenia tarasu? Zapraszamy do lektury artykułu, w którym analizujemy temat zalet takich instalacji wykonanych z aluminium i poliwęglanu.

Każdy, kto lubi spędzać czas na świeżym powietrzu chętnie wykorzystuje zadaszenie tarasu. Zapewnia ono korzystanie z ogrodu również podczas niesprzyjającej pogody – także wtedy, kiedy pojawia się intensywny deszcz. Niektórzy nawet lubią korzystać z relaksu na dworze szczególnie podczas wiosennych lub jesiennych burz. Ale zadaszenie oczywiście może chronić nie tylko przed różnymi opadami atmosferycznymi, ale także przed promieniami uv. Półmatowe tafle wykonane z poliwęglanu mogą także zapewniać ochronę przed intensywnymi promieniami słonecznymi.

Aluminium – niezwykły materiał

Zapewne niektórym aluminium może zdawać się mocno słabym i delikatnym materiałem. I faktycznie, czyste aluminium jest metalem niezwykle plastycznym, niemniej warto wiedzieć, że domieszkowane starannie dopasowanymi innymi pierwiastkami nabiera całkowicie odmiennych, wyjątkowych cech. Nowoczesne różne stopy aluminium stosowane w budownictwie są nie tylko zdumiewająco lekkie, ale również bardzo sztywne i odporne na uszkodzenia. Parametry te sprawiają, że w projektach trwałych konstrukcji naprawdę chętnie stosuje się rozmaite stopy tego metalu.

Zadaszenie nad drzwiami wykonane z aluminium
Zadaszenie nad drzwiami wykonane z aluminium

W odróżnieniu od stali aluminium nie rdzewieje pod wpływem oddziaływania wody. Dzięki temu instalacje tego typu nie wymagają tak bardzo czasochłonnej renowacji. Zadaszenia z aluminium cieszą oczy minimalistycznym, schludnym wyglądem wiele lat. Oczywiście w przypadku chęci wzmocnienia stelażu z uwagi na pojawiające się szczególnie duże obciążenia, wewnątrz aluminiowych profili instaluje się stalowe wkładki.


Wszystkie zdjęcia pochodzą ze strony Aluboss.pl. 

Jak podobał Ci się mój post?

Kliknij w gwiazdkę, by dodać swoją opinię!

Aktualna ocena: 4.6 / 5. Oddanych głosów: 5

No votes so far! Be the first to rate this post.

Dodaj komentarz