Dylemat – wynajmować czy kupić?

Nowe mieszkanie
0
(0)

W Polsce dla wielu ludzi niezwykle ważne jest posiadanie mieszkania. W tym artykule podpowiadamy plusy i minusy kupienia własnych czterech kątów w porównaniu z wynajmowaniem lokum.

Polacy zdecydowanie są typem domatorów. W innych państwach Europy, np. w Stanach Zjednoczonych do posiadania mieszkania nie przykłada się aż tak dużego znaczenia. Dużo osób całe życie mieszka w najmowanych mieszkaniach. Podejrzewam, że wynika to między innymi z kwestii liczenia zysków. Wielu po przeliczeniu kosztów ponoszonych na mieszkanie w skali kilkudziesięciu lat stwierdza, że swoje mieszkanie jednak dobrze jest mieć – nawet gdyby wiązałoby się to z zaciągnięciem zobowiązania w postaci kredytu hipotecznego.

Kilka słów o kredytach hipotecznych

Na przestrzeni ostatnich lat w Europie w cenach za wynajem nieruchomości zaznacza się tendencja wzrostowa. Ceny zakupu mieszkań także nieustannie rosną. Obniżone referencyjne stopy procentowe w naszym kraju sprawiają, że osoby dysponujące środkami finansowymi wycofują z oszczędnościowych lokat posiadane fundusze, aby skierować je w niewątpliwie bardziej zyskowny sektor nieruchomości. Z punktu widzenia osoby wynajmującej mieszkanie w dużym polskim mieście, nie ma istotnej różnicy pomiędzy ponoszeniem kosztów na opłacenie odstępnego, a spłacaniem comiesięcznej raty kredytu mieszkaniowego. Różnica staje się natomiast dość znacząca po kilku, kilkunastu latach – osoba regularnie płacąca za kredyt w jakiejś części spłaciła już posiadane mieszkanie. Nawet jeśliby z powodu pogorszenia sytuacji finansowej trzeba byłoby sprzedać mieszkanie, po dokonaniu spłaty pozostałej części kredytu, w kieszeni może zostać naprawdę duża ilość złotówek. Oczywiście zobowiązanie jakim jest kredyt wiąże się z pewnym ryzykiem, ponieważ trzeba zachować płynność w spłatach rat, z tego względu każdy osobiście musi podjąć decyzję. Jeśli szukacie mieszkania deweloperskiego w Siechnicach pod Wrocławiem, to zachęcam do zainteresowania się ofertą firmy Format.

Na koniec kilka słów o zakupie mieszkania od dewelopera

Jak podobał Ci się mój post?

Kliknij w gwiazdkę, by dodać swoją opinię!

Aktualna ocena: 0 / 5. Oddanych głosów: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Dodaj komentarz