A może pellet drzewny?

Pellet drzewny
5
(1)

Czas ogrzewania domów dopiero co się rozpoczął. Przed nami 6 miesięcy grzania. Wielu „palaczy” rozmyśla o najefektywniejszym surowcu do palenia. Czym ogrzewać dom, żeby było komfortowo i nie stracić dużo pieniędzy? Czy pelety to optymalne rozwiązanie? Dołożymy starań, by udzielić odpowiedzi na ten temat.

Kilka słów o powstawaniu pelletu

Pellet wytwarzany jest z trocin drzewnych powstałych z obróbki drewna. Zrzynki są pozbawiane wilgoci, a później jest sprasowywane w specjalnych maszynach. W kolejnych etapach produkowania pelletu nie korzysta się z żadnych chemicznych dodatków. Jest całości ekologiczny.

Pellet – zalety

Stosowanie biomasy owocuje wielkimi oszczędnościami porównując z paleniem gazem i innymi strategiami – statystyki donoszą o nawet 50%. Wartość opałowa pelletu to około 17-19 MJ z jednego kg. Niska zawartość wilgoci to kolejny plus dla pelletu.
Ci, którzy stawiają na wygodę martwią się czy obsługa kotła nie jest zbyt zajmujące? Odpowiadamy: NIE! Oczywiście, że jeżeli gospodarz przyzwyczajony jest kotła gazowego to pellet okaże się uciążliwy, jednak prawda jest taka, że dołożenie pelletu raz na 7 dni jest niekłopotliwe i „czyste”. Piece na pellet są wyposażone w podajnik i spory zasobnik. My dokładamy kontener a cała reszta odbywa się samoczynnie.
Kolejnym argumentem za pelletem jest znikoma ilość popiołu który powstaje w efekcie spalania. Jest to bardzo ekonomiczne. Pojawiający się może być wykorzystany jako ekologiczny nawóz do kwiatków.

Reasumując: jeśli myślicie nad ceną używanego przez Was surowca to koniecznie zwróćcie uwagę pellet. Cała masa argumentów przemawia za! kupując pellet warto pamiętać o kilku kwestiach:
– niska zawartość wilgoci
– należyty kolor i zapach
-z czego pochodzą trociny.

Cała rzesza ludzi nie znosi sezonu grzewczego. W związku z tym warto mądrze wybrać paliwo, aby jak najbardziej komfortowo przeżyć zimę.

Jak podobał Ci się mój post?

Kliknij w gwiazdkę, by dodać swoją opinię!

Aktualna ocena: 5 / 5. Oddanych głosów: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

Dodaj komentarz