Dobra sala na wesele – jak wybrać?

Sala weselna
4
(1)

Przyjęcie weselne to znaczące wydarzenie, które musi pozostawić po sobie tylko dobre wspomnienia. Warto je zorganizować w komfortowym miejscu, w którym można dobrze się bawić. Sala musi być duża, aby znalazła się przestrzeń ustawienie stołów a także na parkiecie dla tańczących. Na pewno wysoka jakość sali jest ważna. Przystrojenie sali powinno być z uwagą przemyślane, oświetlenie stonowane, jednak nie za ciemne. Sporo ludzi doceni subtelne motywy kwiatowe. W sąsiedztwie sali weselnej musi znajdować się parking, gdzie będzie można zaparkować pojazd. Sala mogłaby mieć jeszcze jedno pomieszczenie, w którym można zmienić odzież, zostawić rzeczy, zregenerować się przez chwilę. Nie warto zamawiać za małej sali, ponieważ impreza nie będzie udana, a przyjęcie weselne to przede wszystkim taniec i muzyk. Jak już muzyka jest grana na żywo to koniecznie trzeba wydzielić miejsce dla zespołu muzycznego. W tym miejscu powinno się postawić wodę, ponieważ członkom zespołu zdarza się, że robi się sucho w gardle i muszą napić się wody.

Sala dobrze wentylowana i komfort weselników

Sala nie powinna być duszna. Najwygodniejszym rozwiązaniem jest klimatyzacja. W przypadku gdy klimatyzacji brak to należy udostępnić opcję otwierania sali i wymiany powietrza. Sala należycie przewietrzona to miejsce perfekcyjnie, umożliwiające parkietowe szaleństwo. Gdy jest mało tlenu to ludzie bardzo się pocą, szybko męczą i nie mają ochoty się bawić. Podłoga nie powinna być za śliska, po to aby bawiący się nie tracili równowagi. W sali musimy także zapewnić piękne dodatki – tak jak wspominaliśmy na początku – ale nie nazbyt dokuczliwe – na przykład kompozycje z lilii lepiej sobie odpuścić. Zapach tych kwiatów jest duszący a także drażniący. Nie sprawdzi się nigdy, będzie natomiast powodował, że zaproszeni szybko poczują się zmęczeni.

Umiejscowienie sali

Lokalizacja sali jest zasadnicza – w przypadku gdy wokół restauracji z salą weselną znajduje się park lub duży ogród to goście mają możliwość wyjść, zaczerpnąć świeżego powietrza, swobodnie porozmawiać z innymi. Jeżeli budynek położony jest przy hałaśliwej ulicy to ludzie nie będą cieszyć się z takiej lokalizacji. W sali nie należy palić. W obiekcie weselnym muszą mieścić się łazienki a najlepiej więcej niż dwie. Przyjęcia weselne bywają duże – na 50, 100 lub 200 osób. Takie wesele musi posiadać odpowiednią infrastrukturę oraz, a także zaplecze, w którym przygotowywane są dania lub są odgrzewane zamówione dania. To zaplecze musi być właściwie wentylowane, żeby klimaty z kuchni nie wchodziły na salę weselną. Potrzebna jest również szatnia, gdzie można przechować okrycia wierzchnie zaproszonych gości. Przydatne będą także opakowania jednorazowe, aby można dać gościom do domu jedzenie, jeśli pozostaje po przyjęciu.
Zatem strategiczne zaplanowanie jest ogromnie ważne. Wielkość sali, jej aranżacja a także położenie są kluczowe dla zwycięstwa planu pod nazwą wesele.

Jak podobał Ci się mój post?

Kliknij w gwiazdkę, by dodać swoją opinię!

Aktualna ocena: 4 / 5. Oddanych głosów: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

Dodaj komentarz