Jaki dywan wybrać dla alergika?

Dywan i kot
5
(1)

Alergie na roztocza i rozmaite pyłki są co raz bardziej powszechne. Czy w pomieszczeniach, w których przebywają takie osoby warto stosować dywan lub wykładzinę? Zapraszamy do lektury!

Oczywiście każdy alergik wie, że najlepiej jest unikać wszelkich miejsc, gdzie magazynują się rozmaite pyłki. Niestety do takich miejsc będzie także należeć puszysty, gęsty dywan lub chodnik. Na pewno nie będzie w takim wnętrzu także mile widziany dywan wykonany z wełny, gdyż materiał ten w pierwszych miesiącach użytkowania bardzo intensywnie pyli. Optymalne jest ewentualne zastosowanie syntetycznych dywanów wykonanych z polipropylenu, nylonu lub poliestru.

Praktyka pokazuje, że niewielki dywan powinien się znaleźć nawet we wnętrzu, z którego na stale korzysta osoba uczulona. Dlaczego? Otóż dywan usytuowany w miejscu najczęściej uczęszczanym 'wyłapuje’ rozmaite pyłki, roztocza, dzięki czego nie roznoszą się one po całym mieszkaniu. Oczywiście taki dywan należy jak najczęściej odkurzać – najlepiej, gdy jest to dywan ze stosunkowo krótkim runem, by można go było bez przeszkód dokładnie wyczyścić. Najlepiej w tym celu używać sprawdzonych tzw. odkurzaczy piorących.

Wybierając dywan dla alergika warto też zwrócić uwagę na jego jakość wykonania – czy z czasem runo dywanu nie zacznie się kruszyć i wytwarzać dziwne, rozchodzące się po wnętrzu pyłki? Na pewno takie zjawisko nie byłoby korzystne dla nikogo – a zwłaszcza osoby mającej problem z wydolnością płuc lub oskrzeli. Bardzo dobrym pomysłem będzie zasięgnięcie w tym temacie osoby, która aktualnie oferuje nam w sprzedaży określone modele dywanów.

I na koniec krótki film na temat alergii.

 

Jak podobał Ci się mój post?

Kliknij w gwiazdkę, by dodać swoją opinię!

Aktualna ocena: 5 / 5. Oddanych głosów: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

Dodaj komentarz