Czy warto przyjmować suplementy diety?

Suplementy diety Colway
5
(1)

Na temat suplementów diety zdania są podzielone. Chociaż są one niezwykle popularne, wiele osób nie jest co do nich jednak przekonanych. W tym artykule przedstawiamy zalety stosowania naturalnych wysokojakościowych suplementów diety.

Rozważając kwestię zasadności korzystania z suplementów diety należy przede wszystkim podkreślić, że nawet najlepsze suplementy nigdy nie zastąpią zdrowej, zbilansowanej diety oraz aktywnego ruchowo trybu życia. Najlepszym sposobem na dostarczenie naszemu organizmowi niezbędnych składników jest dbanie o urozmaicone posiłki. W praktyce jednak okazuje się, że nie jest łatwo trzymać się bogatej w różne wartości odżywcze diety, gdyż wymaga to starannego planowania (potrzebna jest też do tego fachowa wiedza na temat wartości odżywczych w produktach spożywczych) oraz samodyscypliny. W nawale codziennych zajęć niejednokrotnie zadowalamy się szybkimi, niekoniecznie wartościowymi posiłkami. Inną kwestią, którą należy brać pod uwagę w kwestii zdrowego odżywiania jest fakt, że produkty żywnościowe mogą być różnej jakości, tzn. mogą być bogate w wartości odżywcze lub nie, niestety okazuje się, że wiele warzyw czy owoców uprawianych masowo nie ma tyle w sobie witamin i minerałów, co takie same jabłko, które wyrosło u przysłowiowej „babci w sadzie”. Nie wierzysz? To zastanów się, dlaczego wiele owoców i warzyw oferowanych w dużych sieciach handlowych tak słabo pachnie? To powinien być już pierwszy sygnał, że tym produktom po prostu czegoś brak. W praktyce oznacza to, że długotrwałe korzystanie z tego typu niskiej jakości produktów spowoduje niedobory wybranych witamin lub minerałów w naszym organizmie. Z tego względu wielu specjalistów z zakresu odżywiania jest zdania, że zasadniczo: Polacy powinni się suplementować, tylko oczywiście z głową.

Colway Colaceum

Zastanawiając się nad wyborem suplementów warto przede wszystkim skonsultować się z rodzinnym lekarzem, który może zlecić jakieś szczegółowe badania, które nadadzą kierunek suplementacji. W kwestii samych suplementów warto zwracać uwagę przede wszystkim nie na ilość, ale jakość suplementów. Kluczowe bowiem znaczenie dla naszego zdrowia nie jest to, ile wrzucimy do żołądka – ale to, ile wartości odżywczych organizm będzie w stanie przyswoić. Na przykład naturalna witamina C Colway jest wytwarzana z roślin, które cechuje najwyższa biodostępność „czyli stopień, w jakim witamina ta jest uwalniana w przewodzie pokarmowym z połączeń biochemicznych występujących w roślinie-dawcy, a następnie wchłaniana i rozprowadzana do tkanek narządów”. Suplementacja naturalną witaminą C jest bardzo skuteczna i bezpieczna. Bardzo prostym sposobem na sprawdzenie, czy mamy niedobory witaminy C, jest po prostu przeprowadzenie testu – dawkować naturalną witaminę C i obserwować jej wpływ na ogólne samopoczucie. Osoba, w której organizmie są niedobory w/w witaminy powinna stosunkowo szybko poczuć pozytywne zmiany.

Artykuł opracowany przy współpracy ze sklepem internetowym Icolway.pl.

Jak podobał Ci się mój post?

Kliknij w gwiazdkę, by dodać swoją opinię!

Aktualna ocena: 5 / 5. Oddanych głosów: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

Dodaj komentarz