Materace ortopedyczne

łóżko w sypialni
3.1
(7)

Zastanawiasz się nad zakupem materaca, który posiada atesty medyczne? W tym artykule podpowiadamy na co zwrócić uwagę kupując materac ortopedyczny

Materace ortopedyczne to nowoczesne rozszerzenie rehabilitacji, leczenia wad i chorób układu kostnego. Codzienny sen to czas na regenerację i wypoczynek. Jeżeli zdecydujesz się na materac ortopedyczny masz pewność, że Twój codzienny sen będzie wspomagał twoje ciało. Najważniejsze korzyści wynikające z korzystania z materaców ortopedycznych:

  • przeciwdziałanie powstawania odleżyn,
  • wspomaganie procesu rehabilitacji,
  • profilaktyka wad i schorzeń układu kostnego,
  • certyfikaty medyczne gwarantują skuteczność.

Ich głównym zadaniem jest doskonałe podparcie kręgosłupa. Dzięki temu całe ciało ułoży się w odpowiedniej anatomicznej pozycji. Materace ortopedyczne to wsparcie dla rehabilitacji i leczenia. Warto pamiętać o tym, że wbrew powszechnej opinii to nie najtwardsze łóżko jest najlepszym wyborem dla chorujących. Dobre podparcie to takie, które dopasuje się do Twojego ciała, zamiast je uciskać. 

Zapraszamy też do zapoznania się z artykułem na temat zastosowania materacy termoelastycznych w serwisie moja-ostroleka.pl.

Czym wyróżniają się materace ortopedyczne? Przechodzą szereg restrykcyjnych testów i badań medycznych. Co to znaczy dla użytkownika? Certyfikowany materac to taki, który będzie zapobiegać pogłębianiu się wad. Wybierając go, mamy pewność, że nam nie zaszkodzi – a trzeba przyznać, że źle dobrany materac może znacznie pogorszyć stan naszego kręgosłupa. Co więcej certyfikat medyczny narzuca stawkę VAT 8% jako wyrób medyczny.

Materace ortopedyczne zapobiegają powstawaniu wad postawy. Co więcej ich korzyści sięgają dużo dalej. Gdy mowa o pacjencie, który większość czasu spędza przykuty do łóżka, należy pamiętać o tym, że jego komfort będzie przede wszystkim przejawiał się w braku odleżyn. Zapobieganie tej bolesnej przypadłości może znacznie podwyższyć jego jakość życia.

Jakich technologii używają materace ortopedyczne? Trzeba pamiętać, że do wyrobów medycznych używane są tylko najwyższej jakości surowce i produkty. Pośród nich możemy znaleźć różnego rodzaje pianki: termoelastyczne, wysokoelastyczne czy pianki pamięciowe. Wykorzystywane są również sprężyny kieszeniowe. Warto wypróbować różne połączenia tych surowców aby przekonać się jakie zapewniają nam największy komfort.

Materace  ortopedyczne zapewnią wsparcie dla osób z bólami pleców, szyi, czy skłonnymi do cierpnięcia kończynami w trakcie snu. Są doskonałym przedłużeniem rehabilitacji, wspomaganiem leczenia czy sposobem na profilaktykę wad postawy.

Dodatkowo zachęcamy do zapoznania się z filmem na temat zastosowania stelaży do łóżek:

Jak podobał Ci się mój post?

Kliknij w gwiazdkę, by dodać swoją opinię!

Aktualna ocena: 3.1 / 5. Oddanych głosów: 7

No votes so far! Be the first to rate this post.

Dodaj komentarz